www.severka.sk
www.severka.sk pl.severka.sk pl.severka.sk eng.severka.sk de.severka.sk

Obec Oravská Lesná

Oravská Lesná je horská obec, ktorá leží uprostred Slovenských Beskýd a Oravskej Magury, kde pramení aj rieka Biela Orava. Je najmladšou oravskou obcou a podľa veľkosti sa zaraďuje medzi rozlohou najväčšie obce Oravy. Dedinu tvoria kopanice, vzdialené od Ústredia - centra obce, až niekoľko hodín chôdze. Obec má relatívne vysokú nadmorskú výšku (cca 800 m n.m.) a považuje sa za najchladnejšiu obec na Slovensku. Vďaka dobrým snehovým podmienkam je lákadlom pre lyžiarov, ktorí sa môžu v rýchlo rozvíjajúcom sa zimnom lyžiarskom stredisku lyžovať na prírodnom snehu až do apríla.

Kostol sv. Anny

Dominanta obce - kostol postavený v secesnom štýle. Je národnou kultúrnou pamiatkou a pýchou nielen obce, ale celého Slovenska. Strecha kostola je pokrytá šindľom a interiér tvorí jedinečnú kombináciu dreva a kameňa.

Oravská lesná železnica (OLŽ)

OLŽ je časť kysucko - oravskej úvraťovej železnice, ktorá predstavuje svetový unikát, ktorý tvorí systém úvratí (ďalší takýto technický skvost možno nájsť v Peru). OLŽ bola zrekonštruovaná a od júna 2008 premáva vláčik (počas letnej sezóny) na oravskej strane v časti Tanečník - sedlo Beskyd.

Lesnícky náučný chodník

Náučný chodník je veľmi zaujímavá nenáročná prechádzka jednotlivými stanovištiami (dĺžka cca 4 km), kde sa návštevníci dozvedia veľa nového o vzťahoch medzi človekom a lesom.

Informační e-mailVytisknout článek
Rezervacia
 
Reservation
 
special offers
 
Invite You
kontakt
Penzión SEVERKA**
Ústredie 765
029 57 Oravská Lesná

Tel: +421(0)43 55 24 590
Fax: +421(0)43 55 93 290
E-mail: penzion@severka.sk
gps

GPS:
49°22'10.31"N, 19°11'09.27"E


Partneri

PARTNERI